Download
Наказ про зарахування до 1 і 10 класів 2019-2020н.р.
НАКАЗ
Наказ про зарахування 1 ,10 класів 2019.
Adobe Acrobat Document 141.4 KB
Download
Вакансія!!! Школі потрібен кухар!!!!
Вакансія
лист прохання харчув. немає кухара 201
Adobe Acrobat Document 127.2 KB
Download
Розпорядження ЧРДА №527 від 28.12.2018 "Про закріплення території обслуговування за закладами ЗСО"
розпорядження52 (1) (1).pdf
Adobe Acrobat Document 459.6 KB
Download
Додаток до Розпорядження про закріплення території обслуговування за закладами ЗСО
додаток (1).pdf
Adobe Acrobat Document 165.7 KB

Переведення учнів 1-4, 5-8, 10 класів

Будищенської  ЗОШ І-ІІІ ступенів

до наступного класу у 2017/2018н.р.

 

         Керуючись Порядком переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 №762 та на основі рішення педагогічної ради школи ( протокол від 24.05.2018 р. № 10)

 

 

1.     Перевести учнів до наступного класу:

 

1 класу до 2 класу    у кількості   21 особи;

2 класу до 3 класу    у кількості   31 особи;

3 класу до 4 класу    у кількості  22 особи;

4 класу до 5 класу    у кількості  25 осіб;

5 класу до 6 класу    у кількості  22 осіб;

6 класу до 7 класу    у кількості  26 осіб;

7 класу до 8 класу    у кількості  18 осіб;

8 класу до 9 класу    у кількості  17 осіб;

10  класу до 11 класу у кількості 9  осіб.

 

2.     Нагородити Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» наступних учнів 2-8, 10 класів:

 

Гринюк Вероніку Олегівну – 3 кл.,

Потапенко Анастасію Єдуардівну - 7 кл.,

    Гринюк Вікторію Олегівну – 8 кл..

 

3.     До 1 класу подано на 2018-2019 н.р. – 23 заяви.

 

 

 

 

Знайте наших!

 

 

З 26 по 30 травня шкільний рій "Мошногірські яструби" взяв участь у ІІ (обласному етапі) Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл"("Джура"), що проходив на базі дитячого оздоровчого табору "Дніпровець".

Наш рій (Загородний Олександр - ройовий, Губенко Денис, Коваль Яна, Борисенко Вікторія, Жирна Ірина, Гринюк Вікторія, Круть Максим і Кримчук Олександр) гідно представив Черкаський район і виборов призові місця у восьми етапах із десяти.

 І місце - Добре діло, Рятівник (домедична допомога), Смуга перешкод;

ІІ місце - Відун (історія України), Впоряд, Таборування, Стрільба з пневматичної зброї;

ІІІ місце - Ватра (творчо-мистецьке представлення рою).

Ми довели, що варті ПЕРЕМОГИ! Ми отримали кубок переможців обласного етапу!

Черкаський район - перший в області у 2018 році!

Висловлюємо щирі слова вдячності  нашим спонсорам (ДП "Перемога Нова", директор Гринюк Віктор Степанович) за нові костюми, банери, сухпайок; голові сільської ради Приходьку Григорію Миколайовичу, начальнику відділу освіти Григорчук Людмилі Василівні та методистам районного методичного кабінету, директору і працівникам школи, батькам джуристів за допомогу в облаштуванні наметового містечка, підтримку і допомогу при підготовці до змагань; за турботу і опіку протягом усіх днів перебування у таборі,

а також усім, хто  вірив у нашу перемогу!

Готуємось до Всеукраїнського етапу)

 

 

День Перемоги 

 

9 травня біля Обеліска слави визволителям села відбувся мітинг-реквієм "Ми пам'ятаємо загиблих імена...".

Громада села зібралась, щоб вшанувати пам'ять рідних, односельців, які героїчно захищали рідну землю від нацистів.

Члени шкільного рою "Мошногірські яструби" стояли у почесній варті, були ведучими на заході.

 

 

І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів 

Грізної, великої війни...

 

 

 

"Мошногірські яструби" -

вчетверте найкращі в районі!

 

5 травня 2018 року на базі Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Рій "Мошногірські яструби" (Загородний Олександр - ройовий, Борисенко Вікторія, Коваль Яна, Губенко Денис, Жирна Ірина, Гринюк Вікторія, Круть Максим і Кримчук Олександр) гідно представили село Будище і нашу школу.

Учителі Черниш М.М., Мавренкова Ю.П., Лазаренко М.Л. відповідально поставились до підготовки дітей до кожного етапу. Маємо наступні результати: етапи "Впоряд" (стройова підготовка) - І місце, "Ватра"(творчо-мистецьке представлення рою) - І місце, "Відун" (історія України) - І місце, "Рятівник" (домедична допомога) - ІІІ місце. У результаті - ПЕРЕМОГА і підготовка до обласного етапу.

Щиро вдячні директору школи Наталі Миколаївні, вболівальникам, батькам учасників та усім небайдужим за підтримку, шкільному водію Анатолію Миколайовичу - за поїздку. Окрема подяка Чеберяк Любові Миколаївні  та Мавренковій Юлії Павлівні за оновлений прапор, ройові атрибути і яскраві костюми.

Лазаренко М.Л., керівник рою "Мошногірські яструби"

 

 

 

«Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття», - ось головний принцип діяльності рою «Мошногірські яструби». І дійсно ці слова учні підтверджують своїми добрими справами. Поспішаючи робити добро, юні джури залучають до благодійних справ не тільки учнів школи, а й громаду села Будище. Акцію «Монетки дітям» підтримали сільський голова села Будище Приходько Г.М., директор ДП «Перемога Нова» Гринюк В.С., директор Будищенськоі ЗОШ Наталія Круть, завідуюча ДНЗ «Струмочок» Лариса Брус, ПП Синиця Л.В., голова ГО «Захист і безпека села Будище» Валерий Демченко, всі жителі села Будище, батьки та вчителі. «Яструби» склали інформаційно-роз’яснювальні листівки, в яких розповіли, що зібрані кошти будуть передані діткам із Черкаського онкодиспансеру. 
15 березня 3853 гривні джуристи передали одинадцятикласнику із села Смільчики Лисянського району Владиславу Шуляку, який потребує термінового лікування. 
Зараз «Мошногірські яструби» звертаються до всіх небайдужих з проханням допомогти хлопцеві здолати тяжку недугу. 

Поспішайте робити добро!


Наша волейбольна команда хлопців -

найкраща у районі!

 

25 лютого 2018 року в Городищі були проведені зональні обласні змагання з волейболу в залік ХХIV Спартакіади школярів закладів середньої освіти. В змаганнях взяли участь команди Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Смілянського, Черкаського районів та міста Сміла. Черкаський район представляли учні Будищенської ЗОШ, як переможці районних змагань - Загородний Олександр, Губенко Денис, Комаров Костянтин, Круть Максим, Шарко Дмитро, Надточій Богдан та учень Мошнівської ЗОШ Артем Поточняк. Змагання проходили за коловою системою - всі команди зіграли між собою. Відкривали змагання команди Черкаського та Корсунь-Шевченківського районів. Справжньої боротьби на майданчику не спостерігалося - 2:0 (25:13, 25:13) на користь наших хлопців. Наступними суперниками нашої команди була команда Смілянського району - 2:0 (25:10, 25:11) перемога Черкаського району. У грі з командою господарів наші хлопці досить легко довели зустріч до перемоги - 2:0 (25:14,25:17). Вирішальною стала гра проти смілян. До звітної зустрічі команди підійшли, маючи в своєму активі по 3 перемоги. Перша партія стала справжньою прикрасою всіх змагань - 26:24 на користь наших хлопців. В другій партії команда Черкаського району відразу захопила ініціативу (8:2, 19:13) і довела партію до такої бажаної перемоги - 2:0 (26:24, 25:17)!!! Фінальні обласні змагання відбудуться в березні в Черкасах.

Дубовик В.О., учитель фізичної культури, керівник гуртка 

 


 

18 лютого учениця 11 класу Лазаренко Юлія  взяла участь у третьому турі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнсього конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України в секції "Соціологія" і презентувала дослідження з теми "Соціальна адаптація та інтеграція внутрішньо переміщених осіб на території Будищенської сільської ради". За результатами трьох етапів Юлія посіла  ІІ місце.

Вітаємо нашу випускницю та її наукового керівника  Лазаренко М.Л. з призовим місцем, бажаємо подальших звершень і ще більших перемог.

Традиційні щедрування у селі

 

Із веселими обрядовими постановками,  щирими піснями, запальними танцями група щедрувальників нашої школи привітала мешканців і підприємців села Будище. Діти і дорослі славили господарів, бажали їм здоров'я і достатку, за що у нагороду отримували  смачні гостинці та дохід, який піде на допомогу воїнам АТО.

Весела щедрівка лунала селом, прославляючи усю громаду та Україну.

 

 

 

Новорічні ранки-казки

 

Діти із  нетерпінням чекають новорічні свята, адже до них обов'язково прийде Дід Мороз із подарунками.

Протягом останніх днів 2017 року активісти учнівського самоврядування разом із педагогом-організатором Мавренковою Ю.П. і заступником з виховної роботи Лазаренко М.Л. провели для учнів початкових класів театральну виставу про пригоди казкових героїв. 

Учні 5-8 класів підготували святковий концерт і продемонстрували свої танцювальні та театральні здібності, взяли участь у веселих конкурсах.

Наприкінці свята кожен учень отримав солодкий подарунок від Діда Мороза.

 

 

Зустріч з волонтерами і захисниками

 

22 грудня у школі відбулась зустріч школярів з волонтерами та учасниками АТО.

Під час зустрічі захисники розповіли про будні на передовій, про важливість нашої підтримки у вигляді листів і малюнків з добрими, щирими словами підтримки. 

Григорій Константинов (волонтер із с.Мошни) привіз підписаний захисниками прапор України, який передав ройовий "Мошногірських яструбів" Олександр Загородний під час передачі допомоги на передову. Гості привезли для шкільного музейного куточку деякі "експонати": уламки мін, кулі та сухпайок. 

Від громадської організації "Центр допомоги армії" Григорій Константинов вручив подяки за надання допомоги і підтримку українських захисників директору школи Круть Н.М.,  заступнику директора з виховної роботи Лазаренко М.Л., педагогу-організатору Мавренковій Ю.П.  Особливо відзначили рій "Мошногірські яструби" за активну роботу і волонтерську діяльність.

Представники учнівського самоврядування і рій "Мошногірські яструби" провели флешмоб "Дякую за Вашу службу" і від щирого серця подякували волонтерам і військовим за їхню службу, патріотизм і відвагу.

 

Святий Миколай поспішає до нас

 

Напередодні Дня Святого Миколая  вихователі ГПД  Акалмус Б.С. і Матухно С.І. разом з учнями початкових класів підготували і провели для усіх початківців святкову театралізовану виставу.

Учні розповіли про історію свята, традиції святкування в Україні, співали і ділились враженнями від очікуваних подарунків під подушкою. Приємним сюрпризом  стало вручення солодких презентів від самого Миколая усім учням  початкової школи.

 

Миколайчики для захисників 

 

Справою, що об’єднала всіх учнів, вчителів, батьків нашої школи, стала допомога воїнам, які знаходяться в зоні бойових дій на Сході країни. За ініціативи учнівського самоврядування та рою «Мошногірські яструби» було проведено ярмарок солодощів. На зібрані кошти придбали засоби гігієни, миючі засоби, печиво, цукерки, продукти харчування і в переддень Святого Миколая разом із листами, оберегами передали нашим захисникам через волонтера Григорія Константинова.

 

 

Поспішаймо дарувати  добро!

 

Якось натрапила на фразу: «Якби всі, хто поспішає, поспішали робити добро». Як на мій погляд, дуже лаконічно і влучно, та, зрештою, і логічно. Тоді б люди менше скиглили, що світ жорстокий, а люди злі. Та й щасливішими були б... Творити добро можна по-різному. І це повинно йти від серця, а не тому, що «так треба». 
Учнівське самоврядування Будищенськоі ЗОШ та рій «Мошногірські яструби» саме за покликом серця долучилися до Проекту «Святий Миколай в кожному з нас» Юнацького Корпусу Черкащини, і на певний час стали Миколайчиками для дітей з Михайлівського дитячого будинку Кам‘янского району. Всі учні школи, вчителі і батьки справді поспішили зробити добро для діток, які чекали, можливо, на те, що для нас всіх сприймається буденним і звичним: цікаву книжку, ляльку, розфарбовки і олівці, м‘яку іграшку, машинку. І, найголовніше, це емоції, усмішки, щирість, щастя, здивування, світло і тепло душі,- такими були спогади Коваль Яни та Вика Борисенко, які разом з представниками Юнацького Корпусу Черкащини та Національного Корпусу побували у цих діток. 
Благодійність- це йде від серця, це внутрішня потреба людини, і я вдячна нашим учням, які дійсно поспішають... поспішають робити добро!

Мавренкова Ю.П., педагог-організатор

 

 

День Збройних сил України

 

6 грудня відзначається День Збройних сил України. Це загальнодержавне свято на честь захисників рідної землі, які оберігають наш спокій, суверенітет і незалежність України. Тому знаковою у цей день стала зустріч, організована керівниками рою "Мошногірські яструби" Лазаренко М.Л. і Мавренкова Ю.П. До школи завітали учасник бойових дій Юрій Тертичний, керівник національно-патріотичного табору "Джура" Роман Надточій, волонтери та учасники організації "Юнацький Корпус "Джура"".

Гості розповіли і показали на практиці особливості надання першої долікарської допомоги в бойових умовах за сучасними стандартами, навчили і дали можливість самостійно повправлятись у збиранні-розбиранні АК. Активісти подарували школі комплект плакатів воїнів різних часів.

Рій  "Мошногірські яструби" ініціював проведення флешмобу "Дякую за Вашу службу", мета якого висловити слова вдячності військовослужбовцям, людям у військовій формі за службу, відвагу і патріотизм. 

На згадку про теплу зустріч учні школи подарували гостям обереги (ляльки-мотанки), виготовлені власноруч на заняттях гуртка.

 

День пам'яті жертв голодоморів

Голодомор - помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917-1921 років.

25 листопада українці та світ, як і щороку, вшановують пам'ять убитих Голодомором 1932-33 років.

Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

Національні пам'ятні заходи до роковин пройдуть під гаслом "Голодомор - помста за свободу, помста за революцію".

 

 

День Гідності та Свободи

 

21 листопада у Будищенській загальноосвітній школі пройшли заходи з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

До школи у цей день завітали почесні гості - голова Черкаської районної державної адміністрації Яріш Анатолій Анатолійович, голова Черкаської районної ради - Собко Олексій Петрович, начальник районного відділу освіти - Григорчук Людмила Василівна, сільський голова села Будище Приходько Григорій Миколайович, представники громадськості та засобів масової інформації.

Учні, педагоги провели лінійку - флеш-моб у школі та в центрі села біля пам'ятника Героям Небесної Сотні зі встановленням лампадок та покладанням квітів.  Під час патріотичного тематичного заходу "З Україною в серці", який презентував рій "Мошногірські яструби",  Анатолій Анатолійович провів відкритий діалог стосовно розуміння молоддю понять "свобода", "гідність". Керівник і виховник рою "Мошногірські яструби" Лазаренко М.Л. і Мавренкова Ю.П. презентували відеозвіт про участь триразових переможців районного етапу у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі "Сокіл" ("Джура"), у Міжнародному фестивалі "Нащадки вільних" та про діяльність козацького класу у школі.

На кінець зустрічі керівники району побажали усім присутнім школярам зростати активними громадянами нашої держави, усім бути вільними у своєму виборі, з повагою ставитись один до одного, відповідально ставитись до власних вчинків.

 

Профорієнтаційний захід

"Калейдоскоп професій"

 

16 листопада 2017 року до Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів завітали представники Черкаського районного центру зайнятості, які у цікавій і захопливій формі провели для учнів профорієнтаційний виховний захід у формі змагань.

Змагалися між собою команди шкіл сіл Будище, Мошни, Яснозір'я, Байбузи. Оригінальні конкурси, дружня атмосфера, позитивні емоції, щирі посмішки панували в залі. І в результаті перемогла дружба, адже всі команди були ерудованими, кмітливими, веселими і емоційними.

 

Флеш-моб   #Надотик

 

13 листопада учні школи долучились до флеш-мобу #надотик, який проходив у знак підтримки людей із порушенням зору. Бачити серцем, бути толерантним, поважати і допомагати іншим закликала учнів 5-7 класів  педагог-організатор Мавренкова Ю. П.

У кінці тренінгу діти впевнились: якщо людина талановита, наполеглива у досягненні мети, старанна і працьовита, - вона завжди досягає висот.

 

 

Благодійні ярмарки солодощів

 

З 7 по 10 листопада з ініціативи учнівського самоврядування у школі відбулись традиційні благодійні  ярмарки солодощів.

Протягом чотирьох днів школярі за підтримки батьків і класних керівників пригощали усіх смаколиками. Виручені гроші підуть на придбання необхідних речей для воїнів АТО.

Висловлюємо подяку учням, їх батькам, педагогам, усім небайдужим, хто взяв участь у благодійних ярмарках!

"Ми - козаки. Пишайся нами, Україно!"

 

27 жовтня 2017 року учні нашої школи взяли активну участь у патріотичному заході «Ми – козаки. Пишайся нами, Україно!», який був проведений на базі Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Черкаської обласної ради з участю представників Черкаського крайового товариства українського козацтва.

Для юнаків та дівчат проведено екскурсію санаторно-навчальним закладом, у ході якої вони ознайомилися з комплексом оздоровчих заходів та позакласною роботою школи-інтернату.

Всіх зацікавила гра «Морський бій» за запитаннями козацької тематики. Наші Загородний Олександр і Жирна Ірина стали капітанами збірних команд.  Юні козаки продемонстрували у конкурсних програмах кращі козацькі якості та інтелектуальні здібності.

Господарі пригостили кулішем та варениками і подарували гостям маленькі сувеніри.

Заходи до Дня Організації Об'єднаних націй

 

Україна є однією з країн-засновниць ООН, яка протягом більше ніж 70 років бере участь у роботі організації. 
З метою привернення уваги уваги молоді до універсальних цінностей та принципів - прав людини, миру, безпеки, сталого розвитку та глобального партнерства Будищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області приєдналась до відзначення Дня Організації Об’єднаних Націй та 25-річчя Представництва ООН в Україні. 
Учнівське самоврядування ініціювало проведення ряду заходів у школі. 24 жовтня учні початкових класів малювали і презентували свої роботи, а учні 5-11 класів виготовляли колажі на тему «Конвенція ООН про права дитини». На загальношкільній лінійці педагог-організатор Мавренкова Ю.П. з учнівським активом презентували своє дослідження з питання діяльності України в ООН з моменту заснування до сьогодення. 
Для учнів 7-11 класів було проведено захоплюючий квест «ООН в Україні». Учасники виконували різноманітні завдання: встановлювали хронологію розвитку ООН; знаходили на карті світу країни-члени ООН; встановлювали відповідність зображення на картинці з назвами цілей сталого розвитку; малювали і показували пантоміми про права дитини; моделювали світ майбутнього, а також складали реп про ООН і права людини. Переможці квесту отримали футболки, значки, сумки та ручки із символікою ООН. 
Дякуємо представництву ООН в Україні за інформаційну та брендову продукцію з логотипом ООН.

 

"Козацькі забави" у школі

 

З метою виховання справжніх патріотів , з нагоди відзначення Дня захисників України та Дня українського козацтва у школі пройшли "Козацькі забави".

Тематичний історично-патріотичний захід відбувся між учнями двох козацьких класів (5 і 6). Розпочалось свято із представлення журі,  привітання козацького отамана та презентацій команд. Козачата та їх уболівальники згадали про запорозьких ватажків, козацькі традиції, побут, звичаї; придумували козацькі прізвиська; носили воду для каші; малювали козака у повний зріст та співали козацькі пісні. Усі присутні на святі впевнились, що росте гідна зміна "Мошногірських яструбів"!

Хоча у козаків перемогу не ділять, все ж обидві команди отримали однакову кількість балів.

Після змагань батьки запросили усіх присутніх скуштувати козацьку кашу, яку приготували на вогнищі біля школи (щиру подяку за пригощання висловлюємо матусям Чучман Ірині, Яценко Наталії, Дараган Юлії, Ісаєнко Ірині, Савченко Наталії).

Подібні заходи демонструють підготовку та загартованість сучасної молоді до майбутніх випробувань, їх щиру любов до Батьківщини, шанування історії свого народу.

 

Посвята в козачата учнів козацьких класів

12 жовтня на території н/ц Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота відбулась посвята в козаки учнів козацьків класів Черкаської області.

Учні 5 і 6 (козацьких) класів у супроводі класних керівників (Орєхової А.В. і Черненко І.Л.) та вчителя предмету Захист Вітчизни Черниша М.М. представляли нашу школу і Черкаський район. 

Церемонію посвяти здійснив єпископ Черкаський і Чигиринський митрополит Іоан. Кіборг Андрій Шараскін з позивним "Богема" попередньо виголосив слова присяги.

Маленькі козачата стали свідками вручення свідоцтв прикордонникам,  урочисто склали присягу на вірність Українському козацтву та єдиній суверенній Україні, відвідали Музей державної прикордонної служби.

Ще довго після посвяти козачата ділились враженнями з однолітками, учителями та батьками. 

 

"Герої не вмирають"

 

12 жовтня на базі Комунального закладу "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради" відбулась обласна учнівська конференція "Герої не вмирають".

Рій "Мошногірські яструби" відкривав цей захід патріотичним виступом "З Україною в серці". 

Акції допомоги захисникам України

 

Доброю традицією у нашій школі є збір продуктів харчування, написання листів для воїнів АТО.

Так, 9 жовтня 2017 року через  волонтера Григорія Константинова та його побратимів із ГО "Патріот" ми передали на передову овочі, крупи макарони, чай, цукор, печиво, консервацію та інші продукти. Учні вкотре написали і надіслали по-дорослому дитячі  листи захисникам. Ройовий "Мошногірських яструбів" Загородний Олександр попросив одного із захисників передати прапор на передову.

Учнівське самоврядування запланувало у цьому році провести кілька заходів на підтримку наших захисників.

Екскурсія школярів до Переяслава

 8 жовтня учні школи з екскурсійною поїздкою відвідали м.Переяслав Київської області.

Не зважаючи на холодну погоду, настрій у всіх був пречудовий, адже діти і дорослі насолоджувались багатством культурних міст нашої країни. Спочатку ми відвідали меморіальний музей Григорія Сковороди, який розташований у будинку колегіуму XVIII ст., дізнались багато цікавих фактів про особливості тогочасного навчального процесу. Оглянули також музей-діораму "Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року", який знаходиться в приміщенні Вознесенського собору 1700 року. Найяскравішою домінантою серед всіх музеїв Переяслава, є Музей народної  архітектури та побуту під відкритим небом. Він займає близько 30га землі. Діти і дорослі із зацікавленням оглянули представлені зразки сільських хат, житла Київської Русі, 5 старовинних храмів, найбільшу колекцію вітряків, тематичні музеї, присвячені українським обрядам, історії православної церкви та ін. 

Відвідавши затишне і гостинне містечко Переяслав, кожен із нас відкрив для себе багато нового і цікавого.

Екскурсія колективу школи

30 вересня члени колективу школи за матеріальної підтримки профспілкового комітету школи відвідали колиску українського козацтва - Чигиринщину.

Працівники школи із задоволенням пройшлися місцями славетної минувщини, оглянули Іллінську церкву-усипальницю, типовий для 17 століття соборний двір, дуб Максима Залізняка, якому вже понад 1000 років. Зупинились також біля козацького озера, в якому за переказами святили ножі гайдамаки, відвідали Мотронинський монастир.

 

Мандрівка рідною Черкащиною легендарними козацькими місцями збагатила колектив духовно. 


"Мошногірські яструби" у військово-спортивному таборі

 

Відповідно до Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки у с.Нечаївка працював військово-спортивний патріотичний табір "Доброволець".

З 29 вересня по 1 жовтня 5 наших добровольців (Лазаренко Юлія, Коваль Яна, Губенко Денис, Жирна Ірина, Коваль Андрій) знайомились із матеріальною частиною короткодульної зброї, АК, гранат і РПГ; відпрацьовували знання з основ військової тактики, стрілецької стійки, рукопашний бій, знешкодження озброєного суперника тощо. Також учасники табору опрацювали теоретичні та практичні заняття з міно-саперної справи і тактичної медицини.

Під час вечірніх гутірок учні отримали незабутні враження від зустрічей із учасниками АТО. Запам'ятаються яструбам також нічні стійки та чергування.


Зі святом працівників освіти!

 

28  вересня творчий колектив нашої школи виступив на районній конференції з нагоди Дня працівників освіти у селі Мошни.

Дівчата подарували танець із хустками, а рій "Мошногірські яструби" привітав освітян  Черкаського району і поділився своїм баченням майбутнього нашої держави.


Реєстрація на ЗНО-2018 розпочнеться 6 лютого

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме до19 березня 2018 року. Відповідні дати визначені календарним планом підготовки і проведення ЗНО в 2018 році, що затверджений Міністерством освіти і науки.

Основна сесія зовнішнього оцінювання розпочнеться 22 травня проведенням тесту з математики.

24 травня відбудеться тестування з обов'язкового для всіх випускників шкіл тесту з української мови і літератури.

Зовнішнє оцінювання з іспанської, німецької і французької мов буде проведено в один тестовий день - 29 травня. ЗНО з англійської відбудеться 1 червня.

Тест з біології абітурієнти складатимуть 4 червня, з історії України - 6 червня, географії - 8 червня, фізики - 11 червня.

Завершуватиме програму основної сесії ЗНО тест з хімії, що буде проведений 13 червня.

Встановлення порогу «склав / не склав» та визначення результатів зовнішнього оцінювання з усіх предметів відбудеться не пізніше 20 червня.

21 червня учасники тестування дізнаються про офіційні результати, отримані за складання тестів, на своїх офіційних сторінках. Цього ж дня навчальним закладам будуть надіслані відомості з результатами державної підсумкової атестації їх випускників.

Додаткова сесія ЗНО буде проведена з 2 до 11 липня за окремим графіком.

У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.

Результати зовнішнього оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, що будуть зараховані як результати ДПА включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.

 

Міжнародний день миру

 

21 вересня наша школа долучилась до відзначення Міжнародного дня миру.

Це свято було засновано у 1981 році Організацією Об'єднаних Націй як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі. Щороку в цей день люди в різних куточках земної кулі віддають данину миру. 

У нашій школі провели виставку квіткових композицій "Ми за мир в країні нашій милій" та приєднались до Всеукраїнського  флешмобу "Дзвін миру".

Це свято покликане змусити людей не тільки задуматися, але й зробити що-небудь заради миру.

Посвята в першокласники

 

 14 вересня в актовому залі школи цікаво пройшло свято для учнів 1 класу "Посвята в першокласники".

Школярі завзято розповідали правила для учнів, вірші про шкільне життя, школу. Дуже сподобалось відгадувати загадки і грати в ігри. Веселі пісні та емоційний флеш-моб зачарував батьків і гостей, про що свідчили бурні оплески. Першокласники дали урочисту обіцянку бути сумлінними, працьовитими і старанними учнями, любити свою школу - незвичайну казкову Країну Наук. Старшокласники побажали малечі успіхів у нелегкій праці та подарували медалі Першокласника.

 

Початок нового навчального року

 

1 ВЕРЕСНЯ — День знань — особливе свято!

Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвінка!

Приємні сюрпризи підготували наші спонсори, ДП "Перемога Нова", для першокласників.  Малеча отримала новий телевізор, канцтовари, настільні ігри, м'ячі, набори шахів і шашок. Крім того, директор підприємства вручив новий музичний центр для покращення роботи вчителів англійської мови та великий телевізор в актову залу. Не забули спонсори і про дітей пільгових категорій, яким вручили окремі подарунки.

У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!

 

"Нащадки вільних" єднає нації

 

З 24 по 30 липня команда Будищенської школи представляла Черкаську область на Міжнародних змаганнях «Нащадки вільних» у місті Миколаєві. Це Міжнародна акція, спрямована на формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, організована Міністерством молоді та спорту за підтримки громадських організацій і волонтерів.

Там зібрались діти з України, Литви, Молдови, які знають своє коріння, історію, люблять свою країну і хочуть дружити з такими ж  однолітками  з різних регіонів України та інших країн.

У рамках проведення акції рій «Мошногірські яструби» гідно представив свою область, не залишив байдужим кожного глядача, розповідаючи про героя свого регіону – Момота Ігоря Федоровича. У програму змагань входили заняття з  домедичної допомоги, спортивного туризму, довійськової підготовки поводження зі зброєю, військової тактики, хореографічного мистецтва. Між навчальними локаціями учні знайомились з Миколаївщиною, зокрема відвідали музей суднобудування і флоту, краєзнавчий музей, цікавою і пізнавальною була екскурсія до 79 окремої десантно-штурмової бригади. Емоції і враження від відвідування мотузкового парку і проходження смуги перешкод найвищого 3 рівня складності залишаться в учасників назавжди. Організатори подбали і про оздоровлення. Цілий день учасники змагань відпочивали і розважались на березі Чорного моря в Очакові.

 

На урочистій церемонії вручення подяк команда Будищенської школи отримала перемогу в номінаціях «Вшанування памяті героїв регіону» і «Хореографічне мистецтво».

 

Випуск - 2017

 

Ось і настав цей радісний, веселий і водночас сумний день.

24 червня 6 випускників прощались з рідною школою, затишними класними кімнатами, гомінкими шкільними коридорами, щирими друзями, зі своїми мудрими наставниками, рідною домівкою. Попереду – незвідана даль. Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка в шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці. Знайти себе, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є в світі святішого і дорожчого.

 Дорогі Максиме, Богдане, Денисе, Анастасіє, Дарино, Ростиславе,  пам’ятайте, що вже взавтра перед вами постане відповідальний вибір, і кожен з вас повинен обрати власну стежину, можливо й нелегку.

Тож зробіть цей вибір, мужньо і впевнено оберіть свою Долю і завжди пам’ятайте, що тільки сама людина є творцем власного щастя.

 

 

Download
Перевід учнів 9 класу
Про перевід 9 класу.pdf
Adobe Acrobat Document 314.1 KB

Майстер-клас з надання домедичної допомоги рою "Мошногірські яструби" (виховник Мавренкова Ю.П.) для вихованців військово-патріотичного загону.


Екскурсія до лісу. Конкурс на кращий віночок.


Пришкільний табір "Мрія"

29 травня розпочав роботу пришкільний табір "Мрія". Радо зустріли дітей освітні, мовний та військово-патріотичний загони.

На малечу чекають цікаві подорожі, екскурсії, ігри, заняття гуртків, спортивні змагання.

Бажаємо отримати незабутні враження, позитивні емоції та гарний настрій на все літо!


Рій "Мошногірські яструби" представлятиме Черкаську область на Міжнародних змаганнях

Із 24 по 28 травня 2017 року на базі табору відпочинку УМВС України «Дніпровець» проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Рій нашої школи «Мошногірські яструби» протягом п’яти днів виборював перемогу в різних видах змагань. Ми стали найкращими у стрільбі з пневматичної гвинтівки та на етапі «Таборування». Друге та треті місця вибороли в етапах: «Презентація доброго діла», «Впоряд», «Рятівник», «Ватра», «Відун». Вікторія Борисенко стала найвлучнішою серед стрільців із 23 роїв, а Олександр Загородний визнаний найкращим ройовим. Юля Лазаренко та Яна Коваль отримали нагороди від Управління патрульної поліції за практичні навички із надання першої медичної допомоги при ДТП та самообороні.

Правильно перетягувати линву команду (де більшість - це дівчата) навчив Гончаренко В.Г., капітан цивільного захисту Інституту пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля. Керівник гуртка "Спортивне орієнтування" Тетяна Сергіївна надала практичні рекомендації щодо орієнтування на місцевості за картою і компасом. 

За результатами оцінювання рій «Мошногірські яструби» посів ІІ місце та виборов право представляти Черкаську область і Україну на других Міжнародних змаганнях «Нащадки Вільних», який відбудеться у липні цього року в місті Миколаїв.

Дякуємо за підтримку команди всьому учнівському та педагогічному колективам школи, керівництву підприємства ДП «Перемога Нова» (директор Гринюк В.С.), сільському голові села Будище Григорію Миколайовичу Приходьку, батьківському комітету.

Бажаємо нових високих досягнень та значних перемог!


Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
8.pdf
Adobe Acrobat Document 441.3 KB
Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
7.pdf
Adobe Acrobat Document 439.9 KB
Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
6.pdf
Adobe Acrobat Document 439.0 KB
Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
5.pdf
Adobe Acrobat Document 464.3 KB
Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
4.pdf
Adobe Acrobat Document 436.1 KB
Download
Про переведення учнів у наступні класи
Про переведення учнів у наступні класи
3.pdf
Adobe Acrobat Document 424.7 KB
Download
Протокол педагогічної ради про допуск до ДПА (9 клас)
Протокол педагогічної ради про допуск до ДПА (9 клас)
2.pdf
Adobe Acrobat Document 426.2 KB
Download
Протокол педагогічної ради про допуск до ДПА (11 клас)
Протокол педагогічної ради про допуск до ДПА (11 клас)
1.pdf
Adobe Acrobat Document 429.6 KB

8-9 травня - День пам'яті та примирення і

72 річниця перемоги над нацизмом

 

У кожної країни, кожного народу є свято, яке відзначається протягом тривалого часу і  зі сльозами на очах. Напередодні Дня пам'яті та примирення у школі проведено виховні години "Пам'ятаємо - перемагаємо!", виставку малюнків "Малюємо перемогу". Учні школи взяли участь у святкових концертах, які проводились в БК с.Будище і с.Лозівок. За ініціативи учнівського самоврядування, у рамках реалізації шкільного проекту "Історія одного фото" учні середніх і старших класів взяли активну участь в акції "Наш полк" - у соціальних мережах поставили фотографію прадіда або прабабусі, які захищали рідну землю під час Другої світової війни. 

9 травня активісти школи у співпраці з будинком культури провели мітинг до Дня перемоги над нацизмом. Традійно рій "Мошногірські яструби" стояв у почесній варті біля Обеліску Слави.  Під час хвилини мовчання усі присутні схилили голови перед пам'яттю тих, хто ціною власного життя наближав переможний день, хто сьогодні відстоює східні кордони незалежної України.

Ніхто не забутий,

На попіл ніхто не згорів.

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть...

І доки є пам'ять в людей,

І живуть матері,

Допоти й сини, що спіткнулись об кулі.

Живі!

Лазаренко Юлія,

президент шкільної республіки 

 


Рій "Мошногірські яструби"  - найкращий в Черкаському районі

 

4 травня на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Нашу школу гідно представив рій "Мошногірські яструби" (ройовий Загородний Олександр, хорунжий Губенко Денис, джура Чеберяк Сергій  і берегині Бондаренко Євгенія, Лазаренко Юлія, Коваль Яна, Борисенко Вікторія, Жирна Ірина).

Вже третій рік поспіль ми були найкращими у конкурсі строю та пісні "Впоряд" (І місце серед 22 роїв).  В інтелектуальній грі "Відун" та на етапі надання першої долікарської допомоги "Рятівник" наш рій посів почесне 2 місце. На туристській змузі перешкод ми були найшвидшими, але через помилки і штрафи посіли 4 місце.

У загальному підсумку ми випередили інші рої і посіли І місце на районному етапі гри. Завдяки підтримці адміністрації школи та злагодженій роботі керівників рою, вчителів (Черниш М.М., Мавренкова Ю.П., Лазаренко М.Л., Мишко І.В.) наші діти показали військовий вишкіл, ерудицію, домедичну підготовку, спортивну витривалість і головне - бажання бути першими.  

Попереду - підготовка до обласного етапу гри, який відбудеться з 24 по 28 травня на території дитячого табору оздоровлення і відпочинку при УМВС України в Черкаській області "Дніпровець".


Майбутні першокласники на екскурсії

у школі

 

28 квітня до школи завітали гості - вихованці старшої групи ДНЗ "Струмочок" села Будище.

Майбутніх першокласників зустріла  Соліна А.Т., заступник директора. Алла Тимофіївна провела для дітей екскурсію школою: ознайомила з класними кімнатами початкової школи, гостинно запросила до їдальні, бібліотеки, спортзалу. Діти радо привітались із своєю майбутньою першою вчителькою, Тетяною Миколаївною, і запросили її на свято у дитячий садок.

Бажаємо маленьким першокласникам з радістю іти до школи, легко адаптуватись у новому середовищі, а також творити, спостерігати, досліджувати!


Тиждень психології у школі

 

Відповідно до річного плану роботи Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів для підвищення інтересу до психології як науки, стимулювання творчої активності дітей і педагогів, покращення психологічного мікроклімату в школі з 18 по 22 квітня 2017року в школі було проведено тиждень психології. 
Учні школи, вчителі і працівники школи мали можливість взяти участь у цікавих заходах. Учасники щодня знайомилися з корисною інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня. 
Розпочався тиждень з виготовлення стенду «Цитати, які надихають» для мотивації на успішну роботу, любов, гарний настрій, на майбутні досягнення бажаних цілей. Вівторок у школі проходив під гаслом "День настрою", який був розпочатий з проведення психологічної акції «Веселка настрою». Учні власноруч створювали колаж, на якому відображали свій настрій за допомогою гуаші та власних долонь. 
У середу увагу школярів спрямовували на визначення життєвих цінностей, шукали шляхи взаємопорозуміння. Учні початкових класів здійснили подорож до «Чарівної країни». В ігровій формі школярі виконували завдання-випробування, які розвивали навички спілкування у групі, вчилися розв’язувати конфлікти. 
Закінчився день «Скринькою добрих побажань та компліментів» між класними колективами. 
Для розвитку творчих здібностей, розширення свідомості, вдосконалення взаємодії з навколишнім світом учні перших класів потрапили до казкових пригод у «Дружню країну». За допомогою казкотерапії в дітей формувалися дружні стосунки, виховувалася ввічливість, прагнення до самопізнання. 
У нашій школі тиждень Психології зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь навчально-виховний процес.

А. Макаренко писав: «Педагогіка – це майстерня, а психологія – інструмент, яким там працюють».

Стеценко Л.А., педагог соціальний,

Акалмус Б.С., практичний психолог


Вітаємо призерів!

 

Футбольна команда хлопців нашої школи посіла почесне

ІІ місце у фінальних змаганнях з футболу серед шкіл Черкаського району.

Склад  команди: Олександр Загородний, Дмитро Панкратов, Богдан Голенбовський, Богдан Бахман Абаді, Денис Дараган, Сергій Чеберяк (капітан), Костянтин Комаров, Максим Круть, Денис Гріга, Андрій Стеценко, Денис Губенко, Дмитро Шарко, Роман Уперяка, Руслан Козленко.

Вітаємо команду та їх наставника Володимира Олексійовича з призовим місцем і бажаємо подальших перемог!   


 

20 квітня 2017 року на сільському стадіоні села Червона Слобода були проведені фінальні районні змагання з футболу серед школярів. За результатами жеребкування було визначено 2 півфінальні пари: Червонослобідська ЗОШ №1 - Білозірська ЗОШ та Будищенська ЗОШ - Леськівська ЗОШ. У першій грі сильнішою була команда господарів - 3:1. У грі між командами Будищенської та Леськівської ЗОШ перевага переходила від однієї команди до іншої. В основний час команди створили небагато гольових моментів. Як підсумок - результат 0:0. В серії пенальті влучнішими були наші гравці - 3:1. Пенальті реалізували - Денис Губенко, Максим Круть та Костянтин Комаров. Воротар Загородний Олександр відбив один удар, а ще два удари суперника не досягли мети - вище воріт. У грі за 3-є місце білозірці перемогли леськівчан - 3:1. Фінальна гра між командами Червонослобідської ЗОШ №1 та Будищенської ЗОШ закінчилася з рахунком 2:0 на користь господарів.

Отже, команда нашої школи вперше посіла призове місце з футболу!!! 

Дубовик В.О., вчитель фізичної культури


Великодній хенд-мейд

 

Напередодні світлого свята усіх християн - Великдня, наша школа сяяла прекрасними поробками відповідної тематики, виготовленими власноруч.

Учнівський актив черговий раз запропонував, а учні разом із батьками і педагогами підтримали ідею створення хенд-мейд - виставки.

Школярі проявили фантазію, творчий підхід до створення виробів.

Дякуємо батькам за допомогу і підтримку творчості ваших дітей.


Школярі з педагогами висаджували

"дерева миру"

 

 

З метою бережливого ставлення до природи, виховання екологічної свідомості та патріотизму, прагнення берегти рідну країну та її природу, учні 2 класу разом з класним керівником Давиденко Т.Г., вихователем ГПД Матухно С.І., батьками взяли участь в акції "Посади дерево миру".

У шкільному садку стало більше фруктових дерев, які влітку порадують плодами не лише другокласників. Батьки разом з малечею поливають саджанці. Тепер у класного керівника з вихователем, дівчаток і хлопців 2 класу є свої, окремі деревця,  про які вони піклуються щодня.


Презентація козацького класу

 

13 квітня на базі КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради" відбувся обласний науково-методичний семінар з теми "Потенціал козацької педагогіки для духовно-патріотичного та демократичного розвитку української нації".

Під час роботи семінару обговорювались питання співпраці освітян і громадських патріотичних організацій України, впровадження козацької педагогіки в сучасних умовах. У роботі семінару та круглого столу на тему "Досвід упровадження козацької педагогіки у навчально-виховний процес сучасного закладу освіти " взяла участь заступник директора з ВР Лазаренко М.Л. Марина Леонідівна виступила із презентацією роботи козацького класу в Будищенській школі, наголосила на необхідності системного підходу до впровадження козацької педагогіки для виховання молодого покоління.


Ми відповідальні перед Природою

 

Квітень розпочався екологічними акціями. 

З 3 по 12 квітня під час "Декади довкілля" усі працівники школи, учні долучились до прибирання території шкільного подвір'я, а також закріпленої ділянки дороги на с.Лозівок. Дорослі зібрали більше 20 мішків сміття, яке викидали протягом року байдужі до природи мешканці прилеглих сіл. 

Крім того, серед учнів школи проведено кілька конкурсів і акцій екологічної тематики, зокрема, "Майбутнє планети у наших долонях", "Портрети первоцвітів", "Екологічні проблеми сьогодення".

І дорослі, і школярі виявили відповідальне ставлення до підготовки і проведення екологічних заходів.


Перемога футболістів у зональних змаганнях

 

11 квітня 2017 в селі Свидівок відбулися зональні районні змагання з футболу в залік Спартакіади школярів Черкаського району. Участь у змаганнях взяли команди 6 шкіл. За результатами жеребкування їх було поділено на 2 групи: 1 група - Свидівоцька ЗОШ, Тубільцівська ЗОШ, Мошнівська ЗОШ; 2 група - Будищенська ЗОШ, Яснозірська ЗОШ та Байбузівська ЗОШ. В першій грі наші хлопці впевнено перемогли команду Яснозір'я - 2:0. Рахунок у грі ударом з пенальті відкрив Денис Губенко, а закріпив перевагу Максим Круть, який забив прямим ударом з кутового. У грі за вихід у фінал наші хлопці не залишили шансів команді Байбузівської ЗОШ - 5:0. Фінальна гра з хлопцями Тубільцівської ЗОШ пройшла за повного домінування нашої команди, що втілилося у забитий м'яч з кутового: Максим Круть виконав подачу, а Сергій Чеберяк головою забив переможний м'яч. До фінального свистка наші хлопці неодноразово могли збільшити перевагу у рахунку.

Дубовик В.О., вчитель фізичної культури


"Мистецький дивокрай Черкащини"

 

30 березня наша школа взяла участь у районному етапі обласного конкурсу "Мистецький дивокрай Черкащини".

На конкурс було представлено 3 номери: в номінації "Солісти-вокалісти" - пісня "Білими крилами" у виконанні учениці 8 класу Жирної Ірини (керівник Стеценко Л.А.). У номінації "Хореографія" (народний танець) творчий колектив дівчат (керівник Мавренкова Ю.П.) представив танець із хустками "Свою Україну любіть!" Номінацію "Театральне мистецтво" презентував рій "Мошногірські яструби" (керівники Лазаренко М.Л., Мавренкова Ю.П.) композицією "Дух козацький лине з далечі віків...".

Останні два номери подано на розгляд журі обласного етапу конкурсу.

Бажаємо нашим юним талантам творчих звершень, яскравих успіхів, а їх керівникам - високих злетів душі, наснаги і натхнення!


Зустріч з Олександром Авраменком

 

23 березня 2017 року в м. Черкаси відбувся майстер-клас Олександра Авраменка, відомого телеведучого та українознавця, доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, який відвідали наші старшокласники.  

Педагоги та учні отримали від Олександра Миколайовича цінні поради щодо правильного слововживання, наголошування лексем, якісної підготовки до ЗНО.

Наприкінці зустрічі всі охочі брали автографи у гостя та фотографувались на згадку.

Присутнім було надзвичайно приємно спілкуватись із людиною, яка віддіає власні сили, талант і енергію потрібній і цікавій справі.


Школа "Котигорошко"

 

16 та 17 березня 2017 року найактивніші учні стали учасниками школи "Котигорошко", який відбувся на базі КЗ "Обласний центр роботи з обдарованими дітьми". Нашу школу проедставляли вчитель Мишко Ігор Валерійович та учні Нечаєв Богдан (9 кл.), Павленко Владислав (6 кл.), Лазаренко Олександр, Кушніренко Микола, Дараган Каміла (4 кл.).

Діти провели два дні, спілкуючись з однодумцями та готуючись до районної гри "Котигорошко". Незабутні екскурсії, веселі змагання, цікаві конкурсні програми, підготовлені організаторами, надовго запам'ятаються школярам.

 


День українського добровольця

 

На виконання постанови Верховної Ради України від 17.01.2017  № 4261 "Про встановлення Дня українського добровольця", відповідно до заходів по школі 14 березня 2017 року проведено тематичні години спілкування, оформлено виставку в бібліотеці.

Учні 5-11 класів долучились до флешмобу "Борітеся - поборете!", організований педагогом-організатором Юлією Павлівною та учнівським самоврядуванням. 

День українського добровольця - свято справжніх патріотів. Людей, які за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист її суверенітету та територіальної цілісності.


Допомога воїнам АТО

Армія має силу, коли є надійний тил. І кожен з нас повинен таким тилом стати. Лише згуртування, взаємодопомога і взаємопідтримка допоможуть нам перемогти. Для того, щоб по можливості забезпечити необхідним воїнів, волонтерські організації та окремі волонтери власними силами намагаються допомогти хоробрим захисникам. 

Учні та батьківська громада, працівники школи вкотре відгукнулись на акцію допомоги воїнам АТО. Вся школа і "Турклуб "Альта" зібрали продукти харчування, консервацію, солодощі, пакували і вкладали листи, написані з теплом і любов'ю.  7 березня волонтери Константинов Григорій (с.Мошни) і Рябчич Володимир (м.Черкаси) загрузили наші гостинці та відвезли адресно на передову (54 ОМБр, 24 ОМБр, 46 ОМБр батальйон "Донбас-Україна", 93 ОМБр.).

Поспішаймо щодня робити посильний вклад заради мирного життя у нашій рідній Україні! 


Свято весни і краси у школі

З теплим подихом весни, сонячними промінчиками, першими квітами приходить жіноче свято - 8 Березня.

Цікаво і змістовно пройшли перші весняні дні у школі. Зранку 7 березня лунали привітання і побажання усім дівчатам, жінкам школи, а хлопці дарували власноруч виготовлені квітки-сюрпризи.

Учні 9 класу підготували сценарій конкурсно-розважальної гри "Дівчата VS Хлопці". Середні та старші класи презентували своє бачення цього свята на оновленій сцені відремонтованого актового залу. Приємною несподіванкою стали виступи вихованців музичної школи. 

Школярі разом із класними керівниками підготували і розмістили у фойе креативні, яскраві листівки, сповнені теплих слів і побажань. Шляхом голосування "лайками"-сердечками обирали найоригінальніші. 

Шкільне свято подарувало кожній жінці та дівчині краплину тепла, іскорку любові та поваги.


Ми- учасники флешмобу "22 Pushup Challenge"

 

22 Pushup Challenge флешмоб, започаткований 2016 року в США, який набув значної популярності в різних країнах світу. Має за мету підтримати учасників бойових дій дій, воїнів та загартування тіла. Учасники флешмобу протягом 22 днів віджимаються від підлоги 22 рази і передають естафету далі.

В Україні на початку 2017 року естафета набула масового характеру і до неї долучились представники політичного керівництва та військового командування держави. Акція проходить на підтримку ветеранів, що повернулись із зони проведення АТО.

Учні Будищенської школи отримали естафету від Мошнівської ЗОШ та почали віджиматись.

Під час зустрічі з АТОвцями, 23 лютого 2017 року, рій "Мошногірські яструби" і вся школа віджимались на камеру і передали естафету Сагунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.


Україна починається з тебе (Чорновіл В.)

 

23 лютого 2107 року Будищенська школа радо зустрічала особливих гостей - ветеранів АТО Шаповала Володимира, розвідника, капітана 53 ОМБр, Подлуцького Костянтина, механіка-водія 128 ОГПБр, "Кіборга" Ульянова Євгенія, рядового 90 ОАМШБр, Неліна Володимира, розвідника, молодшого сержанта 24 ОМБр, волонтера Рябчича Володимира. Допомогли організувати зустріч - волонтер із с. Мошни Константинов Григорій та керівники дитячої громадської організації "Турклуб "Альта".

Активісти учнівського самоврядування, заступник директора з ВР Лазаренко М.Л., педагог-організатор Мавренкова Ю.П. підготували цікаву  програму для гостей, презентували свою школу, виступили з композицією "Дух козацький лине з далечі віків", показали патріотичний флешмоб "З Україною в серці". Найцікавішим для дітей було живе спілкування з бійцями та волонтерами, під час якого учні дізнались багато цікавого про волонтерські будні та перебування на передовій, передали листи і гостинці захисникам  та запросили  ще в гості.

На завершення зустрічі рій "Мошногірські яструби" запропонували гостям взяти участь у флешмобі "22 Pushup Challenge".

Учні нашої школи ще раз довели, що добрим серцем, небайдужістю та активною життєвою позицією можна змінити світ на краще, бути корисним своїй країні.


Зустріч однодумців-професіоналів

14 лютого 2017 року наша школа зустрічала гостей - учителів зарубіжної літератури та російської мови шкіл Черкаського району. 

Семінар-практикум з теми "Формування читацьких компетенцій і пізнавальних інтересів на уроках зарубіжної літератури та російської мови" розпочався презентацією школи учнівським самоврядуванням. Із вітальним словом виступила директор школи, Наталія Миколаївна.

Мавренкова Юлія Павлівна презентувала досвід роботи щодо формування читацьких компетенцій учнів, Орєхова Алла Валентинівна ознайомила із позакласним творчим проектом "Читаємо, міркуємо, діємо". Учениця 10 класу Лазаренко Юлія розповіла про реалізацію проекту з буккросингу в навчальному закладі. 

Учасники семінару відвідали урок зарубіжної літератури в 5 класі, на якому Алла Валентинівна поділилась досвідом створення ситуації успіху під час аналізу літературного твору.

На великій перерві до Дня закоханих відбувся поетичний флешмоб "У променях вічного кохання", на якому вірші читали не лише учні, а їх наставники. Літературний квест "У пошуках скарбів" не залишив байдужим жодного вчителя й учня. На завершення семінару педагоги виготовляли листівку-валентинку.

Сподіваємось, цей день залишиться у пам'яті кожного, хто долучився до організації, проведення або участі у семінарі.


Поетичний флешмоб до Дня Соборності об'єднав школу

 

Тиждень до Дня Соборності   пройшов у школі під гаслом "У єдності народу - його сила".

Серед заходів - тематичні виховні години "Незалежність починається з тебе", конкурси декламаторів "Твоєю силою, волею, словом...", бесіди і круглі столи "Українська революція та перша незалежність", інформаційна година "Без  Соборності немає незалежності", виставка тематичної літератури. Учитель історії та педагог-організатор допомогли учнівському самоврядуванню організувати і провести урочисту лінійку, на якій ознайомили з визначними подіями і шляхом становлення незалежної України. Несподіваним для усіх став поетичний флешмоб, під час якого і школярі, і вчителі декламували патріотичні твори, зокрема  вірш В.Сосюри "Любіть Україну!". Традиційним завершенням урочистої  лінійки стало акапельне виконання Гімну України всією школою.

Ми впевнені, що подібними заходами формується та розвивається громадянська та національна самосвідомість наших учнів.


До уваги випускників!

Реєстрація на пробне ЗНО завершується 31 січня 2017 року. Детальну інформацію можете знайти на нашому сайті в розділі Навчальний процес-Готуємось до ЗНО та на сайті http://testportal.gov.ua/probne/


День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.
Ті  історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Сердечно бажаємо вам, шановні громадяни, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!


Щедрий вечір! Добрий вечір!

 

За традицією святкування Старого Нового року має бути веселим та "щедрим", щоб у родинах весь рік "щедрилося". Щедрування - давній український звичай, коли щедрувальники славлять господарів піснями, бажають їм здоров'я і достатку, за що отримують винагороду (солодощі або гроші).  Група щедрувальників нашої школи з веселими піснями та обрядовими іграми, у супроводі найгарніших циганок і найспритніших лікарів водили нашу неповторну козу.

Ми впевнені, що добрі побажання здоров'я і достатку, сімейного затишку і довголіття, процвітання, висловлені керівникам установ і підприємств, господарям відвіданих осель і простим перехожим обов'язково здійсняться.

Ми щедруєм і співаєм під вікном.

Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.

Хай квітують ваші ниви золоті,

Щоб життя було щасливе в майбутті.


Шановні учні та їх батьки!

Відповідно до розпорядження відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації зимові канікули продовжено до 15 січня 2017 року включно.

Навчальні заняття розпочнуться в понеділок 16 січня. 

 

 

Вітаємо команду дівчат та їх тренера

Володимира Олексійовича з призовим 3 місцем у районних змаганнях з волейболу в залік Спартакіади школярів 2016-2017 н.р.


Команда волейболістів - чемпіони  району

13 грудня 2016 року в Мошнівській ЗОШ відбулися фінальні змагання з волейболу серед хлопців в залік Спартакіади школярів Черкаського району. Участь у змаганнях взяли 5 команд, які тиждень тому перемогли у зональних змаганнях: Будищенська ЗОШ, Вергунівська ЗОШ, Руськополянська ЗОШ №2, Сагунівська ЗОШ та Яснозірська ЗОШ. Змагання проходили по коловій системі: кожна команда зіграла 4 гри. Наші хлопці грою проти яснозірців відкривали змагання. Справжньої боротьби у зустрічі не було. Рахунок гри 2:0 (25:10,25:9) на користь нашої команди. Наступним суперником були учні Сагунівської ЗОШ. Лише початок 1 партії пройшов за рівної боротьби. Далі наші хлопці почали грати впевнено та надійно і довели зустріч до перемоги - 2:0 (25:15,25:16). У третій грі суперниками були хлопці Руськополянської ЗОШ №2. Ця гра нагадувала зустріч проти яснозірців - 2:0 (25:11,25:11). І заключною грою змагань стала зустріч наших хлопців проти учнів Вергунівської ЗОШ. Щоб остаточно стати чемпіонами нашим хлопцям необхідно було виграти хоча б одну партію. Ця гра була найкращою для обох команд за змістом. Наші хлопці досить сильно зіграли в атаці та надійно в захисті, що обумовило їхню перемогу - 2:0 (25:20,25:11)!!!

Після завершення гри відбулася церемонія нагородження призерів. Грамоту за І місце з рук методиста відділу освіти Лисенко Світлани Вікторівни отримав капітан нашої команди Загородний Олександр. Отже, учні нашої школи після 2-річної перерви знову найкращі у Черкаському районі! І це вже третій подібний успіх за останні п'ять років!

P.S. Команда хлопців висловлює щиру подяку вболівальникам та всім, хто був причетним до цього успіху!!!


Команди дівчат і хлопців Будищенської школи - переможці зональних змагань з волейболу

 

6 грудня 2016 року в Будищенській ЗОШ відбулися зональні  змагання з волейболу в рамках Спартакіади школярів Черкаського району. Участь у змаганнях взяли команди Будищенської, Свидівоцької та Тубільцівської шкіл. За підсумками змагань серед дівчат третє місце посіла команда Тубільцівської ЗОШ. У фінальній зустрічі команда дівчат нашої школи не залишила жодних шансів дівчатам Свидівоцької ЗОШ, про що красномовно свідчить результат гри: Будищенська ЗОШ – Свидівоцька ЗОШ 3:0 (25:10,25:7,25:7)!!!.  Склад нашої команди: Коваль Яна (капітан), Кушніренко Анастасія, Скінтей Олександра, Миколенко Анастасія, Вязовик Юлія та Полуніна Аліна.

        У змаганнях серед хлопців третє місце посіла команда Тубільцівської ЗОШ. Склад команд-учасниць фінальної гри був таким, як і у дівчат: Будищенська ЗОШ – Свидівоцька ЗОШ. Переборовши стартове хвилювання, наші хлопці взяли ініціативу у власні руки і впевнено довели гру до перемоги. Рахунок гри 3:0 (25:9,25:8,25:8) на користь нашої команди. Склад команди: Загородний Олександр (капітан), Дараган Денис, Чеберяк Сергій, Губенко Денис, Стеценко Андрій, Уперяка Роман, Шарко Дмитро.

 

       Фінальні районні змагання серед хлопців відбудуться 13 грудня 2016 року в Мошнівській ЗОШ.

Дівчата зіграють у фінальних змаганнях 20 грудня 2016 року в Геронимівській ЗОШ.

Тож побажаємо нашим обом командам вдало виступити у фіналі та здобути перемогу!


Патріотами не народжуються,

їх виховують, ними стають.

 

Народ мій є! Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!

В.Симоненко

5 грудня учні Будищенської школи, члени шкільного рою "Мошногірські яструби" відвідали Центральний музей Державної прикордонної служби України та Навчальний центр Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора І.Момота.

Багато цікавих фактів дізнались школярі про прикордонну службу та її представників, які у всі часи вірою і правдою служать своїй Батьківщині. У музеї багато експонатів, що демонструють як відбувалась охорона державних кордонів починаючи від козаків і закінчуючи нашими трагічними днями - захист цілісності східних рубежів у зоні АТО. Вразили дітей і дорослих зали з експонатами з місць бойових дій Другої світової війни, війни в Афганістані. Чутливо, з щемом у серці розповіла екскурсовод Тамара Іванівна про життєвий подвиг генерал-майора Ігоря Федоровича Момота та його загибель під час обстрілу прикордонників із установок залпового вогню "Град" 11 липня 2014 року. Сьогодні ми доторкнулись до героїчних сторінок нашої історії. Із вдячністю справжнім патріотам, мужнім прикордонникам "Мошногірські яструби" подарували музею відзначку джури (малиново-зелену краватку). 

У навчальному центрі учням продемонстрували навчальні кімнати з різних дисциплін, сучасно обладнаний справжній контрольно-пропускний пункт, в якому курсанти навчаються прикордонній роботі, гостинно провели екскурсію по території військової частини.

У Міжнародний день волонтера наші школярі передали захисникам нашої держави "на передову" продукти харчування (крупи, макаронні вироби, олію, чай, цукор).  

 

Ми ще раз впевнились, що патріотами не народжуються, ними стають...Сьогодні ми маємо страшного вчителя - війну. Вона змінила всіх: і нашу державу, і кожного з нас. Чиєсь життя поділила на "до" і "після", чиєсь зовсім знищила, а хтось може жити, не помічаючи її  зовсім...Це все на совісті кожного.

Учні вкотре переконались у тому, що Україна має свою багатовікову історію, своєрідну культуру, звичаї та традиції. Нам є чим пишатись, що цінувати, вивчати, про що розповісти іншим.


 

Воскресайте камінні душі,

Розчиняйте серце і чоло,

Щоб не сказали про вас грядущі:

 Їх на Землі не було.

(В.Симоненко)

До важливих напрямків діяльності психологічної служби Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області  належить психолого – педагогічний супровід дітей з особливими потребами та обмеженими  можливостями.

Напередодні Міжнародного дня підтримки людей з інвалідністю у нашій школі  учні 4 класу власними руками виготовили колаж підтримки для свого однокласника. За допомогою творчості діти подарували своєму товаришеві частину своєї душі висловлюючи на ватмані слова підтримки. Подаровані повітряні кульки - символ щасливого, безтурботного дитинства, віри у щасливе майбутнє.

До школи діти повернулися задоволені та щасливі, що можуть подарувати  холодного зимового дня  частинку своєї душі.

На початку заняття з елементами тренінгу «Ми просто інші» педагог соціальний  вивчала рівень обізнаності дітей та початкове відношення до людей з інвалідністю за допомогою вправи «Асоціації». Запропоновано учням назвати один-два слова, які спадають їм на думку при слові “інвалід”.

За допомогою «мозкового штурму» діти міркували   «Що ж таке доброта?», «Що людині потрібно для щастя?». Проте після перегляду кліпу «Ціль життя» учні відзначили, що людям з обмеженими фізичними можливостями не потрібні співчуття, їм потрібна наша підтримка для повноцінної участі у житті суспільства.

А також з практичним психологом  обговорили, як можна допомогти інвалідам у масовому поширенні безбар’єрності та вільного доступу до соціальних, житлових, культурних, адміністративних об’єктів.

У кожної людини своя доля, свій життєвий хрест. Усі ми сподіваємося на Бога, і ніхто не знає у яку годину в його дім постукає лихо. А воно таке підступне, що як увірветься в твої стіни, то краятиме душу і тіло довго, інколи до самої смерті. Особливо приречені до такого життя інваліди, які через свою немічність та через  боротьбу за виживання відчувають себе забутими, пригніченими, втрачають у собі віру і відчувають себе зайвими у суспільстві

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті, а також формувати в учнів почуття милосердя та солідарності з дітьми з обмеженими фізичними можливостями, виховання толерантного ставлення та підтримки.

                                                                                                             Соціальний педагог Л.А. Стеценко

                                                                                                            Практичний психолог Б.С.Акалмус

Семінар-практикум у школі

 

25 листопада  у школі відбувся семінар-практикум заступників директорів із виховної роботи шкіл Черкаського району з теми: "Нові підходи у вихованні сучасного учня як визначний чинник у формуванні соціально зрілої особистості".

Творча група радо зустріла гостей тематичним виступом "Ласкаво просимо". Учасники семінару детально ознайомились із досвідом роботи школи з проблеми, взяли участь у козацькому квесті "Пропала булава", стали учасниками лінійки, приуроченій роковинам Голодомору "Не дамо згасити свічку пам'яті".  

Шкільний рій "Мошногірські яструби" презентував виступ "Ватра у колі друзів". Лідери учнівського самоврядування на чолі з педагогом-організатором  захищали проекти "Історія одного фото...", "Патріотами не народжуються. Патріотів виховуємо", "Буккросинг". Найактивніші учні школи представили педагогам патріотичний флешмоб "З Україною в серці".

На завершення методичного заходу гості стали учасниками майстер-класу з виготовлення маку - квітки пам'яті.


"Хто не пам'ятає минулого, той не вартий майбутнього..."

 

 З 21 по 25 листопада  у школі проходив Тиждень пам'яті жертв Голодомору.

У рамках Тижня проведено усний журнал "Пам'ять живе у наших серцях", оформлено тематичну виставку, презентовано списки загиблих односельців,  фотодокументи.

Уроки пам'яті "З присвятою замордованим голодом..." не залишили нікого байдужим, педагоги та учні згадували видатних діячів, які пережили геноцид.

Кожному запропоновано взяти участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та акції "Запали свічку пам'яті" (запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору - на знак скорботи і пам'яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників). 

25 листопада проведено лінійку-флешмоб "Не дамо загасити свічку пам'яті", в якій взяли участь заступники директорів з виховної роботи шкіл району під час проведення у школі семінару.


ВІТАЄМО !!!

Лазаренко Юлію -

призера ІІ етапу VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка

за  ІІІ місце серед учнів 10 класу


Участь в обласних заходах

17 листопада педагог-організатор школи Мавренкова Юлія Павлівна та учень 9 класу, член обласної Ліги старшокласників, Загородний Олександр взяли участь у патріотичному заході «Шляхом омріяної Свободи», присвяченому відзначенню Дня Гідності та Свободи, який відбувся в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників. 

Нестандартний захід пройшов у формі патріотичних діалогів і зібрав однодумців із обласної влади, управління освіти і науки Черкаської області, обласного інституту, освітянської громади області, Ліги старшокласників. Серед почесних гостей – воїни АТО. У рамках проведення патріотичних діалогів відбулася панельна дискусія  «Гідність і свобода – найвищі ідеали демократії» і  підписання Меморандуму про співпрацю між управлінням освіти і науки Черкаської державної обласної адміністрації та Лігою старшокласників Черкащини. 

На завершення  всі учасники заходу відвідали Музей історії освіти Черкащини обласного інституту.


 

 

ВІТАЄМО !!!

Лазаренко Юлію -

призера ІІ етапу XVII етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

за  ІІІ місце серед учнів 10 класу


Екскурсія до цирку

17 листопада 66 учнів Будищенської ЗОШ у супроводі педагогів і батьків відвідали циркове шоу нового покоління "Ангели цирку".

Глядачів захопили трюки повітряних гімнастів, номери зі звірями, веселі клоуни та неперевершений виступ людини-блискавки.

 


Міжнародний день відмови від паління 

Щорічно кожного третього четверга листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від паління. Він був установлений Американським онкологічним товариством у 1977 році.

     Мета Міжнародного дня відмови від паління – сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти паління всіх верств населення, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про пагубний вплив тютюну на здоров’я.

         Небайдужими стали й учні Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які висловили свою думку до шкідливої звички створенням колажу «Яким я бачу життя без куріння». Учнівська молодь обговорювала  шкідливий і згубний вплив тютюну на здоров’я курця і оточуючих його людей.

Під час відео-уроку «Твоє життя і здоров’я – в твоїх руках» підлітки проінформовані фахівцями психологічної служби про фактори, які впливають на здоров’я людини, отримати необхідну мотивацію до збереження здоров’я як необхідної складової життєдіяльності людини.

 

                      Соціальний педагог Л.А. Стеценко


Зустріч з американцем

8 листопада вчителі англійської мови організували зустріч із заокеанським гостем - американцем з Техасу.

Під час  неочікуваної для дітей зустрічі кожен мав можливість розповісти про себе, свої захоплення та поставити кілька запитань гостю. Рон, так звали американця, ознайомив школярів із символами Америки, розповів про рідний штат Техас, звернув увагу на особливості вимови американської мови. Дружню атмосферу доповнили тематичні ігри, цікаві завдання та музика у стилі "кантрі".

Варто відзначити, що цей день запам'ятався не лише учням, а й усім працівникам школи. На перервах у коридорах лунали фрази і слова англійською мовою. 

Ще довго після зустрічі учні ділились враженнями з однолітками та вчителями.


Зустрічі у стінах школи...

 На виконання заходів, спрямованих на всебічний розвиток особистості, патріотичне виховання майбутніх захисників нашої держави, шанобливе ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників 27 жовтня у школі відбулась цікава зустріч-бесіда учнів старших класів із заступником військового комісара підполковником Шишом Олександром Олександровичем та головним спеціалістом відділення комплектування Черкаського ОМВК Яковенко Катериною Миколаївною. Гості ознайомили присутніх із особливостями вступу та навчання у вищих військових навчальних закладах. Роз’яснено норми законодавчої бази та надано об’єктивну інформацію щодо строкової військової служби і військової служби за контрактом.

 


Цікаві канікули

З метою ознайомлення учнів із найцікавішими місцями рідної Черкащини на канікулах було організовано екскурсію за маршрутом Чигирин - Суботів - Холодний Яр.

22 жовтня учні та педагоги відвідали Музей Богдана Хмельницького, археологічний музей, піднялись на  Замкову Гору, пройшлись містечком Богдана. У Суботові всіх вразили Іллінська церква, замчище Богдана, етномузей. У Холодному Яру - пам'ятнику природи та історії всеукраїнського значення - ми дізнались багато цікавого про Холодноярську республіку, пройшлися до славнозвісного дуба Залізняка.

Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов'язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам'ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам'ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Источник: http://primetour.ua/uk/excursions/weekend/Slava-kazatskoy-Ukrainyi--CHigirin---Subotov---Holodnyiy-YAr-.html
© "Первое экскурсионное бюро".
Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов'язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам'ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам'ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Источник: http://primetour.ua/uk/excursions/weekend/Slava-kazatskoy-Ukrainyi--CHigirin---Subotov---Holodnyiy-YAr-.html
© "Первое экскурсионное бюро".
Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов'язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам'ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам'ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Источник: http://primetour.ua/uk/excursions/weekend/Slava-kazatskoy-Ukrainyi--CHigirin---Subotov---Holodnyiy-YAr-.html
© "Первое экскурсионное бюро".
Холодний Яр — місце, де сконцентровані всі можливі ландшафти лісостепової України, місце, пов'язане з величчю непокірного козацького духу. Звідси починалася легендарна Коліївщина, тут аж до початку 1920-х боролася з більшовиками Холодноярська селянська республіка. Екскурсія: дуб Залізняка, Мотронинський монастир, пам'ятник холодноярським партизанам. Це місце — пам'ятник природи всеукраїнського значення. Вчені нині вважають, що колись тут врізався в землю гігантський астероїд, утворивши вигадливий кратер-яр. Місце вражаючої краси. В яру ростуть десятки 300-500-літніх дубів, 250-річні горіхи, дикі столітні груші та черешні. І люди тут живуть довше, ніж будь-де: і сьогодні тут є ще живі свідки легендарної «Холодноярської республіки» початку 1920-х.

Источник: http://primetour.ua/uk/excursions/weekend/Slava-kazatskoy-Ukrainyi--CHigirin---Subotov---Holodnyiy-YAr-.html
© "Первое экскурсионное бюро".

На пам'ять про поїздку діти та дорослі купували сувеніри.


Ми – юні нащадки козацького роду

 

                                        В дитинстві відкриваєш материк,

                                   котрий назветься потім  - Батьківщина.

                                                                            Ліна Костенко 

 

 Напередодні Дня українського козацтва та Дня захисника України у школі пройшов конкурс малюнків серед учнів початкової школи «Ми – юні нащадки козаків».  Кожен учень, учитель, працівник школи отримав сердечко-лайк і шляхом голосування визначили переможця.

А в останній день першої чверті відбувся захоплюючий, цікавий і незабутній для усіх членів шкільної родини Козацький квест «Пропала булава». Учні 5-11 класів отримали маршрутні листи із зашифрованими  станціями. Вони  пройшли 10 етапів, на яких відповідали на питання з історії українського козацтва,  показали вправність у військовій підготовці, складали списки новоприбулих на Січ козаків, з’ясовували назви козацького приладдя, відтворили розташування  областей України, вдягли козака у національне вбрання, визначили найспритніших у спортивній естафеті, проявили здібності художників, складали з пазлів картину І.Рєпіна «Козаки пишуть листа турецькому султанові», змагались у влучності попадання у ціль. Переможців кожного етапу нагородили грамотами. Найспритнішими, найвитривалішими, найшвидшими та найкмітливішими стали учні збірного рою 10-11 класів «Юні джури», які отримали булаву та грамоти.

 Учні та їх наставники ще раз довели, що вони є нащадками славного козацького роду, що в їхніх  жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків.


 Допомога дітям Луганщини

Учнівське самоврядування школи  активно долучилось до волонтерської акції допомоги дітям на території АТО. Учні, на чолі зі шкільним роєм «Мошногірські яструби»,  зібрали канцелярське приладдя, одяг і взуття, іграшки та продуктові набори для дітей  з дитячого будинку   м.Щастя Луганської області.

 


  Участь у Міжнародній виставці

 Із 05 по 07 жовтня 2016 року у м.Дніпро відбулася Міжнародна дитяча туристична виставка «З любов’ю до Батьківщини в Європейській спільноті», активну участь у якій взяли вихованці туристсько-краєзнавчого клубу «Альта».

 Учні Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лазаренко Юлія, Загородний Олександр та їх керівник, Журило Анатолій Мефодійович, презентували туристичні маршрути територією Черкаської області та були нагороджені дипломами. Відеоролик про Черкащину, створений вихованцями туристичного клубу «Альта», отримав найвищу нагороду та посів перше місце.

 Учасники виставки поспілкувалися зі студентами інших країн, відвідали театри, музеї, а також пройшли тематичними екскурсійними маршрутами.

 

Вітаємо  з почесною відзнакою!


День учителя у нашій школі

 День працівників освіти завжди у нашій школі проходить по-особливому. У цей день активісти учнівського самоврядування і всі бажаючі  радісно зустрічали кожного працівника школи на ганку школи, найкращі учні, якісно підготувавшись до уроків, провели День дублера, а випускники організували прекрасний святковий концерт.


День миру

Уже вкотре на чудовій українській землі широко відзначається День Миру, встановлений Указом Президента від 5 лютого 2002 року.

Випало це свято на 21 вересня, коли природа ще сповнена життєдайних сил і неповторних барв, а врожай, вирощений руками невтомних трудівників, зібраний у засіки. Вся школа у цей день рясніла вишиванками, кольоровими віночками і стрічками. Головний символ свята — паперовий голуб. По класах проводились виховні години, виставки дитячого малюнка, майстер-класи, малюнки на асфальті, конкурс плакатів серед учнів початкової школи і виставка квіткових композицій "Мир у серці - мир в Україні!" .


Посвята в першокласники

Традиційно на початку навчального року  шкільна дружня родина приймає поповнення,  першокласників, до своєї когорти.

Посвята у першокласники відбулась урочисто, по-дитячому жваво і весело. Старшокласники в ігровій формі поділились досвідом навчання у школі, вручили малечі емблеми - ознаки школярів. Класні керівники, вихователі, батьки учнів побажали першокласникам бути завжди здоровими, щирими,  добрими.

Дитинство веселими мостами

Як в казці швидко – швидко пролетять, 

А потім – юність, росами стежками,

Всі роки в школі – найсвітліша мить.

Тому у дружбі, радості зростайте

Хай сонце щастя світить вам щораз

І перше свято це – запам'ятайте

Нехай щастить вам діти, в добрий час!


 

Участь "Мошногірських яструбів" у "Школі джур козацьких"

 З 7 по 16 вересня 2016 року відбувався збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у рамках проведення «Школи джур козацьких» в с. Осій Іршавського району Закарпатської області.

 Черкаський район представляла  учениця 9 класу Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, берегиня рою «Мошногірські яструби» Борисенко Вікторія. До складу делегації від Черкаської області входило 6 дітей та 1 керівник – Кріт Сергій Юрійович, методист Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.

Надовго запам’ятались туристичні походи на 15 та 18 кілометрів, під час яких організатори провели теренову гру з вигаданим козацьким сюжетом.

 Джури з усієї України не лише навчались муштровій справі, особливостям козацького життя, а й відвідали цікаві місця Закарпаття. Зокрема, їздили на екскурсію у монастир м.Іршава, гуляли містом. У м.Хуст діти відвідали музей та гуляли визначними історичними місцями. У передостанній день запальна дискотека не залишила нікого байдужим.

 «Школа джур козацьких» завершилась, але приємні спогади, нові друзі, яскраві враження, бажання зустрітись знову залишаться на все життя.


День знань

     1 вересня 2016 року... День,  наповнений дитячими усмішками, різнобарвними квітами і веселою піснею шкільного дзвоника, який пролунав уперше для маленьких першокласників села Будище.

     В очах  одинадцятикласників просвічується сум, адже для них це останній Перший дзвоник. А в очах першокласників – радість і хвилювання: для них сьогодні відкривається перша сторінка великої Книги Знань.

      На свято завітало багато гостей, серед яких і козаки, які вручили першим учителям грамоти козацької громади щодо дотримання шкільних традицій.

      Обов'язковою частиною лінійки був хоровод дружби, коли випускники, першокласники та їх класні керівники випустили у небо кульки з найкращими побажаннями один одному.

      Традиційно під материнськими рушниками учні зайшли до школи. Попереду багато справ, тож бажаємо усім: учителям, працівникам школи, учням та їх батькам  успіхів, впевнених кроків до поставленої мети.

Нехай цей навчальний рік буде для вас вдалим, успішним,

сприятиме здійсненню ваших майбутніх мрій і планів.


Матеріали для підготовки Першого уроку 1 вересня 2016 року

Методичні матеріали до Дня Незалежності України, Першого уроку 2016/17 н.р.

та для організації патріотичного виховання, розміщені на сайті КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради"

Download
Структура 2016-2017н.р..pdf
Adobe Acrobat Document 706.3 KB

Літній відпочинок-2016

 

Чого біля школи гуртуються діти,

Нарядні й веселі, ніхто не сумний?

Бо розпочалося справжнісіньке літо,

Відкрив свої двері і табір шкільний.

 

З 30 травня по 14 червня 2016 року у школі працював пришкільний табір відочинку з денним перебуванням дітей "Мрія". 70 учнів 1-8 класів були забезпечені повноцінним літнім відпочинком.

Щоденна робота табору розпочиналася з ранкової лінійки, на якій вихованці табору ознайомлювалися з планом роботи на день і презентували свої загони. Кожного дня вихованці  разом із спортивним керівником проводили  ранкову зарядку під музику, а також  змагання, прогулянки, ігри, свята. Екскурсії до лісу, художньо-екологічні квести, патріотичні флешмоби створювали у дітей гарний емоційний настрій, привносили почуття романтики у повсякденне життя.

Мовні загони зацікавили вихованців нестандартним проведенням ігор, змагань, конкурсів. Щодня лунали пісні, речівки, проводились квести і конкурси англійською мовою.

У дітей залишився феєрверк емоцій, безліч яскравих вражень про відпочинок у таборі. Вони супроводжуватимуть їх упродовж усього літа.

 

 

Протоколи педагогічних рад щодо переведення та випуску учнів Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2015-2016 н.р.

Download
Протоколи педагогічних рад
Протоколи педагогічних рад.pdf
Adobe Acrobat Document 2.4 MB

Випускний - 2016

 

До неба музика сягає, наче мрія,

 І тане в квітах урочистий зал.

 В очах у кожного і радість, і надія…

 У школі випускний останній бал.

 Сьогодні ми зібрались для прощання.

 Все в нас і смутком, й радістю дзвенить.

 Це свято зрілості, і свято розставання,

 І майбуття прекрасна світла мить.

 

        Ось і настав цей день – день прощання зі школою. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці… Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого?
          Подвір'я школи майорить різнобарв'ям квітів, святковим вбранням, добрими і щирими посмішками.

Уся шкільна родина зібралася на традиційне свято випускного вечора.    Директор школи Круть Наталія Миколаївна вручила атестати з найтеплішими материнськими побажаннями випускникам. До вітань директора приєднються батьки, родичі, друзі. Зворушливі і щирі виступи прозвучали від перших вчителів Дробиш Тетяни Миколаївни і Козодой Марії Іванівни, класного керівника Кондратюка Сергія Юрійовича. По-особливому виступили найменші учні школи, розповдаючи дотепні вірші про випускників.

     Випускники кружляють у прощальному вальсі, в якому поринають у спогади, мрії, сподівання, відчувають радість, смуток та світлу печаль...

     Хвилюючим був цей день не лише у дітей. Не менше хвилювалися і їхні батьки. Відчували, як шалено бється серце,а то і зовсім десь зникав його стукіт, бо у вирій життя полетять їх пташенята. За давньою традицією, благословили в дорогу, вручаючи коровай на вишитому рушнику.

      Слово відповіді взяли одинадцятикласники. Звучали слова подяки вчителям, батькам, мрії про майбутнє.

      А потім світанкова зоря покликала їх у незвідані далі, різнобарв'я життя, для праці та радості.

      Чимось школа сьогодні схожа на осіннє дерево, від якого відриваються і відлітають назавжди 13 яскравих, неповторних листочків. Що чекає їх в майбутньому? Як складеться їхня доля?
       До школи прийдуть нові діти і вона, як турботлива мати, буде виховувати їх, навчати, наставляти і випускати в життя.
       Дорогі випускники! Запамятайте себе такими молодими, гарними, романтичними, з іскорками довіри до життя, надії на сповнення всіх мрій та сподівавнь.

Життя-це шанс.Скористайся ним!
Життя-це краса. Милуйся нею!
Життя-це мрія. Здійсни її!
Життя-це виклик. Прийми його!
Життя-це обовязок. Виконай його!
Життя-це скарб. Бережи його!
Життя-це любов. Насолоджуйся нею!
Життя-це удача. Шукай цю мить!
Життя таке чудове. Не марнуй його!
Це твоє життя. Бережи його!

          Не забувайте, що навчалися ви для того, щоб розум і серце віддати людям. Не заплямуйте доброго імені свого роду, честі школи, котра дала вам путівку в життя.
          Щасливої вам дороги!

 

Більше фото у ФОТОАЛЬБОМАХ

 

Останній дзвоник пролунав...

 

27 травня 2016 року відбулось радісне і водночас сумне свято «Останнього дзвоника». Останній дзвоник! Скільки в ньому спогадів, мрій і сподівань, радості і смутку, світлої печалі… Які ніжні почуття охоплюють душу! Останній дзвоник продзвенів для нас, констатуючи той факт, що ми завершили навчальний рік, здобули певний багаж знань і стали на рік дорослішими. Востаннє пролунав він для наших випускників і покликав їх у незвідану дорогу майбутнього. Школа в сяйві квітів, ніби притихла, щоб попрощатися з одинадцятикласниками, випускає їх у доросле життя.

 Хай доля ваша, випускники, буде чистою і величною, на шляху життєвому буде багато добрих людей. Віри, надії і любові вам на довгі роки! Із закінченням навчального року, рідна школо!

 

Люба школо! Ти - зоре ясна.

 Я іду крізь роки за тобою,

 Бо звучить в твоїх стінах струна

 Доброти і святої любові.

 

ФОТОЗВІТ

 


Обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

 

    З 20 по 22 травня 2016 року переможець районного етапу гри "Сокіл" ("Джура") рій Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів "Мошногірські яструби" відстоював честь району на обласному етапі змагань, які проходили в м.Черкаси, таборі "Дахнівська Січ".

        Три дні та дві ночі були насичені різноманітними програмовими конкурсами, завданнями та несподіванками. У перший же день ми  встановили наметове містечко, облаштувати його разом з небайдужими працівниками школи. 

  Після урочистого відкриття розпочались змагання. На етапі "Впоряд" наш рій виступив впевнено і завзято. У цей же день були конкурси "Перетягування линви" (ми пройшли у півфінал), "Рятівник" (наші джури показали гідні знання і вміння щодо надання домедичної допомоги постраждалим), "Відун" (відповідали на питання з історії України, українського козацтва...). Ввечері, після усіх етапів, відбулась Ватра знайомств, під час якої усі рої у творчій формі представляли себе.  Цікавим випробуванням для дітей стало обов'язкове нічне чергування (з 23.00 до 07.00), коли вони самостійно обирали час для чергування. У перший день та ніч нам не давав спокою прохолодний весняний дощ. 

        Другий день розпочався з конкурсу "Спортивно-туристична смуга перешкод", де наші джури  проявили витривалість, силу, креативний підхід до розв'язання завдань. На етапі "Квест" на кожній станції усі разом згадували літературних героїв,  назви різного старовинного хатнього приладдя,  визначні архітектурні пам'ятки Черкащини,  випробовували "силу богатирську" тощо. Останній конкурс другого дня зібрав усіх небайдужих  на "Ватру у колі друзів". Наш виступ вразив  присутніх ліричністю і торкнувся до серця кожного глядача. Другої ночі наш рій відповідально охороняв головні прапори гри на центральному майданчику. 

         В останній день було змагання зі стрільби з пневматичної зброї. Майже у польових умовах  обладнали тир і діти показували свою майстерність і влучність. 

        Протягом усіх днів між конкурсами відбувались майстер-класи, під час яких усі бажаючі могли спробувати свої сили в майстерності збирання вогнепальної зброї, орудувати холодною зброєю. Показові виступи козаків, спеціалістів із різних галузей, представників правоохоронних органів настільки зацікавили молодь, що повпралятись у спритності та силі бажали не лише юнаки, а й дівчата. 

   Кожен день був насичений яскравими емоціями, незабутніми враженнями, новими знайомствами, зустрічами зі  старими друзями. 

       Наш рій (ройовий Анастасія Кушніренко, хорунжий Максим Верховський, козаки Денис Губенко, Олександр Загородний, Сергій Чеберяк, Андрій Артеменко та берегині  Юлія Лазаренко і Марина Шаповал) проявив витримку, відвагу, силу волі, бажання та прагнення до перемоги, "спортивну злість" та показав належний результат. На урочистому закритті рій "Мошногірські яструби" нагороджено Дипломом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації за 3 місце у конкурсі "Впоряд". У загальному рейтингу ми посіли 5 місце серед 21 рою Черкаської області. 

Висловлюємо вдячність усім небайдужим, хто допомагав нашим учням

на належному рівні представити Черкаський район. 

 

Вітаємо  членів рою та їх керівників з призовим місцем у "Впоряді"

та гідним виступом на обласному етапі.   

 

ФОТОЗВІТ    

 


 

Мітинг до Дня Перемоги

над нацистами у Другій Світовій війні

 

9 травня... день легендарної Перемоги над фашизмом  у Другій Світовій війні. Цей день Великої Перемоги святкують не тільки ветерани, а й їх онуки, правнуки.

9 травня 2016 року на площі Братської могили біля Обеліску Слави, у центрі села Будище, проведено мітинг до Дня Перемоги над нацистами.

Сільський голова Григорій Миколайович Приходько відкрив урочистий захід зі словами пошани та вдячності за героїзм фронтовиків-будищенців і визволителів села. Настоятель храму Іоанна Богослова отець Миколай провів церковну панахиду за загиблими у роки Другої Світової війни та у наше неспокійне сьогодення. З вітальним словом звернулась до присутніх головний спеціаліст ДП "Перемога Нова" Тетяна Володимирівна Гуля. Ведучі поіменно згадали всіх своїх відважних односельців. Не забули і про живих героїв: привітали воїна-інтернаціоналіста, кавалера 3 орденів, полковника - Нестеренка Миколу Васильовича, який поділився спогадами про страшні воєнні часи. З авторським віршем про наслідки тієї страшної війни виступив мешканець села Будище Володимир Гуля, а учениця 9 класу Кононенко Анастасія зачарувала виконанням патріотичної сучасної пісні.

Під час хвилини мовчання усі схилили в скорботі голови перед пам'яттю тих, хто загинув за нашу незалежність і мирне сьогодення, хто ціною власного життя наближав історичний День Перемоги.

Протягом  святкового заходу почесну варту біля Обеліску Слави несли члени рою "Мошногірські яструби". Наприкінці мітингу учні школи поклали квіти до пам'ятника на знак вічної пам'яті та вдячності.

І живуть у пам'яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

  Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.

  

Лазаренко Юлія,

 президент шкільної республіки

Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                                                         ФОТОЗВІТ


Зробимо Україну чистою разом!

 

Протягом квітня трудовий та учнівський колективи Будищенської ЗОШ   займались благоустроєм території школи і села. Діти та дорослі наводили лад на клумбах, висаджували квіти, кущі калини та дерева. Працівники школи запаслись мішками для сміття і рукавичками,  взяли участь у Всеукраїнському суботнику в рамках Всеукраїнської екологічної акції "Зробимо Україну чистою разом!". Сільська влада подбала про вивезення сміття, а ДП "Перемога Нова" - про гарячий чай з пиріжками.

Підтримавши ініціативу ДП "Перемога Нова" щодо створення сучасного парку в селі, учні, педагоги, працівники школи неодноразово  допомагали в облаштуванні парку. Спочатку прибирали сміття, рівняли спеціально завезену землю, розносили кущі на намічені проектом місця. А коли спеціалісти висадили дерева і кущі, молодь знову прийшла на допомогу. Разом з дорослими вони вирівнювали алеї майбутнього парку європейського зразка. Приємно те, що подібні акції покликані на виховання еко-свідомості не лише у молоді, а й у старшого покоління, виховання у громадян дбайливого ставлення до довкілля, прищеплення в суспільній свідомості потребу підтримувати чистоту та піклуватися про навколишнє середовище і облаштування місць громадського відпочинку.

                                                                                    ФОТОЗВІТ


Відзначення 30-ї річниці

Чорнобильської трагедії

 

На виконання заходів з відзначення 30-ї річниці Чорнобильської трагедії в Будищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені тематичні виховні бесіди, класні години, виставка стіннівок, фотоколажів. Бібліотекар школи організувала виставку "Чорнобильські дзвони...". В рамках  тижня екології  активісти учнівського самоврядування підготували і провели тематичну лінійку "Чорнобиль - трагедія XXI століття". Наприкінці заходу запалили свічки пам'яті та прочитали вірш нашого земляка Матухно А.В., присвячений героям-чорнобильцям.

 

 

"Мошногірські яструби"  - найкращі в районі

 

15 квітня 2016 року на базі Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура").

Рій нашої школи - "Мошногірські яструби" (Кушніренко Анастасія - ройовий, Верховський Максим, Артеменко Андрій, Лазаренко Юлія, Чеберяк Сергій, Шаповал Марина, Губенко Денис, Загородний Олександр) гідно представив навчальний заклад і традиційно, вже другий рік поспіль, здобув перемогу. Двадцять чотири рої зі шкіл Черкаського району за отриманими маршрутними листами випробовували свої сили у трьох етапах: "Впоряд" (стройова підготовка), "Відун" (інтелектуальна гра-вікторина з історичних питань), "Рятівник" (змагання з надання першої долікарської допомоги).  Погодні умови завадили проведенню ще одного етапу - "Туристська смуга перешкод", тому все відбувалось  в приміщенні школи. Після змагань господарі гостинно пригощали усіх присутніх смачною козацькою кашею.

Гра "Сокіл" ("Джура") - це не лише змагання, а й нові знайомства, приємні враження, феєрверк емоцій. "Мошногірські яструби" знову перемогли і привезли переможну булаву додому, в рідну школу.

Висловлюємо вдячність усім педагогам і працівникам школи, спеціалістам  станції юних техніків за допомогу у підготовці до змагань. Попереду обласний етап, тож бажаємо успіху, творчого натхнення, яскравих емоцій, витримки та впевненості у своїх силах нашим джурам і берегиням!

                                                                                 ФОТОЗВІТ


Патріотичний флешмоб нашої школи

28 березня в Руськополянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 пройшла конференція лідерів учнівського самоврядування з теми "Видатні постаті мого села".  Творчі, активні, креативні учні нашої школи представили до уваги  учасників  патріотичний флешмоб "Україна - це ми". Запальна, непідкупна енергія наших дітей не залишила осторонь учнів з інших шкіл, які приєднались до нашого флешмобу. Гарний настрій та позитив після виступу творчої групи Будищенської школи отримали усі присутні учні та їх наставники.

ФОТОЗВІТ


"Все в житті починаєтьсяз жінки..."

(Концерт до 8 Березня)

 

Напередодні весняного жіночого свята 8 Березня активісти учнівського самоврядування підготували святковий концерт. Традиційно, другий рік поспіль, основними організаторами виступили учні 9 класу, які також були і ведучими свята. Всі класи разом з класними керівниками підготували музичні номери для концертної програми. Директор школи, Наталія Миколаївна, привітала усіх присутніх зі святом оновлення, весни, висловила найкращі побажання усім присутнім жінкам.

     Відкрив концерт спільний номер 5 та 11 класу із оригінальною тематичною композицією "Дівчина-весна". Глядачів вразив дебютант шкільної сцени, запальний танцівник - учень 2 класу  Темченко Андрій. Випускники початкової школи (учні 4 класу) подарували усім присутнім жінкам і дівчатам 2 пісні! Разом із квітами подарували чарівну, лагідну пісню своїм матусям учні 3 класу. Привітання з гумором для жіночої статі підготували шестикласники та учні 8 класу. Сьомий клас вразив оригінальністю  і неочікуваними образами у постановці та зачарував патріотичними мотивами. Джентельмени з 9 класу проголосили Основний Закон джентельменів нашої школи.

          На завершення організатори свята побажали усім присутнім матусям, сестричкам, дівчатам, бабусям та усім жінкам безмежного щастя, міцного здоров'я, успіхів і благополуччя.


               Герої не вмирають…

Вони повертаються на небо.

 

22 лютого в школі було проведено захід, приурочений вшануванню пам'яті  героїв Небесної Cотні –  конкурс читців-декламаторів поезій про героїв Майдану та трагічні події тих днів.  В цей день прозвучали поетичні рядки, як стогін людської душі від болю непомірної втрати.

 

Участь у конкурсі брали учні 8-11 класів. Компетентне журі у складі директора школи

Н.М. Круть, вчителя української мови та літератури В.Б.Васенко та члена учнівського самоврядування І.Жирної оцінювали виступи учнів за критеріями (майстерність виконання, сценічна культура читця, використання сценічного простору, атрибутики, музичного супроводу та їх відповідність жанру, твору). Виступи конкурсантів вражали своєю емоційністю, манерою читання, чіткою дикцією, вмінням проникатися ідеєю твору. Вони проживали кожен рядок поезії, пропускали його через себе і цим викликали у глядачів сльози.

 

Перемогу у конкурсі здобула Кушніренко Анастасія (10 клас), ІІ місце розділили між собою Радченко Даша (10 клас), Швидка Неоніла (11 клас), Лазаренко Юлія (9 клас), ІІІ місце – Юрик Назар (11 клас) та Артеменко Андрій (9 клас). Слова подяки прозвучали і до учасників конкурсу – Коваль Яни (8 клас), Шаповал Марини (9 клас), Яценко Анастасії (11 клас), Гайван Ірини (9 клас).

 

Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає.

 


Традиційні щедрування у нашому селі

 

Залунали скрізь щедрівки,
Сміх і тут, і там.
Щедрий вечір, добрий вечір,
Добрі люди вам!!

 

Щедрим або багатим називається в українців вечір напередодні Нового року (13 січня).

У цей день творчі, активні учні нашої школи завітали з щедрівками  та побажаннями до односельців і в організації, розташовані на території села. Радо зустрічали щедрувальників і дорослі, і маленькі жителі села.

Від щирого серця діти бажали щастя, здоров'я всім членам родини і колективам, процвітання та розквіту господарства, великого врожаю, миру, злагоди, добробуту і благополуччя.

ФОТОЗВІТ

Вітаємо призерів!

 

 

Призери ІІ (районного) етапу Міжнародного мовно-літературного  конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка:

Жирна Ірина (7 клас) - ІІ місце;

Лазаренко Юлія (9 клас) - ІІ місце.

 

Призери районного етапу конкурсу з української мови імені П.Яцика:

Гринюк Вікторія (6 клас) - ІІІ місце,

Нечаєв Богдан (8 клас) - ІІІ місце.

 

  Дорогі переможці!

Попереду на Вас чекають нові сходинки в оволодінні  знаннями про мову, літературу, історію та культуру рідного краю. Віримо, що ваші плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними та перспективними, як і Ваша  перемога в  інтелектуальних випробуваннях.

 

Бажаємо всім учням наснаги, оптимізму й нових творчих звершень, нових перемог в інших конкурсах і олімпіадах

 


Відкриття  конкурсу творчим колективом школи


21 листопада 2015 року проведено ІІ (районний) етап VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Урочистості розпочалися в Будинку культури с.Червона Слобода. Учнівський колектив Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів представив літературно-музичну композицію, провівши віртуальну подорож життєвими стежками нашого славного земляка. Звучали уривки із творів Тараса Шевченка, вірші про нього, «Заповіт» українською, сербською й англійською мовами. Пісні про рідну Україну і Великого Кобзаря стали музичною окрасою заходу.

Конкурс патріотичної пісні. Битва хорів

 

13 жовтня 2015 року в Будинку культури с.Будище пройшло загальношкільне свято, конкурс патріотичної  пісні, присвячений Дню захисника України, Дню українського козацтва.

На свято запросили учасника АТО, батька учениці 2 класу, Гончаренка Григорія, який знаходився у відпустці. З теплими словами подяки за героїзм і приклад патріотизму звернулась до гостя директор школи, Наталя Миколаївна, і подарувала від усієї школи подарунок на згадку про зустріч.

Усі класи  змагались у трьох вікових категоріях - початкова школа (1-4 класи), середня школа (5-7 класи), старша школа (8-11 класи). Разом з класними керівниками школярі обирали пісню, придумували хореографічну постановку, сценічний образ і костюми. Компетентне журі враховувало також участь у виступах класних керівників. Переможцями стали: хори учнів 4 класу  з піснею "Моя Україна", 5 класу  з піснею "Не твоя війна", 8 класу з піснею "Так. Я люблю Україну". Директор школи привітала переможців, вручила  грамоти, подяки і побажала таких же дружніх і творчих звершень у майбутньому.

 

 

Святковий концерт до Дня вчителя

Напередодні Дня працівників освіти учні школи на чолі з педагогом-організатором, Юлією Павлівною, організували і провели святковий концерт в сільському Будинку культури. Почався концерт теплими словами привітання від директора ДП "Перемога Нова" Гринюка В.С., директора школи, Наталії Миколаївни, які побажали натхнення та великих звершень у навчальному році.

Учні подарували своїм педагогам, усім працівникам школи багато щирих слів шани, любові, подяки - слів, у яких живуть їхні почуття до ВЧИТЕЛЯ.

Сьогодні свято. Свято скромних, але достойних людей, свято добра, мудрості та любові. Бажаємо всім освітянам міцного здоров я, творчої наснаги та великого людського щастя!